Bojnicky-zamok

Bojnický zámok

Romantický Bojnický zámok patrí k najnavštevovanejším kultúrnym pamiatkam v strednej Európe. Prehliadky zámku sú dostupné celoročne, obľúbené sú nočné aj detské prehliadky. Každý rok sa na zámku organizujú kvalitné podujatia ako napr. Festival Duchov a Strašidiel, Rytierske Dni, Valentínsky Víkend, Vianoce na Zámku, Medzinárodný Festival Vážnej Hudby. KALENDÁR PODUJATÍ a viac informácií o zámku nájdete oficiálnych stránkach Bojnického zámku.

Lipa Krála Mateja

Lipa kráľa Mateja

Bojnická Lipa alebo Lipa Kráľa Mateja rastie v parku Bojnického Zámku a je vyhlásená za chránený prírodný výtvor. Vedeli ste, že má viac ako 700 rokov a obvod kmeňa má 11m? Je vzácnym pamiatkovým i botanicky dôležitým stromom.

ZOO Bojnice

ZOO Bojnice

Najstaršia a najväčšia zoologická záhrada na Slovensku je otvorená celoročne. Na rozľahlých voľných plochách, v jazierkach, voliérach či pavilónoch našlo svoj domov okolo 300 druhov živočíchov, od najmenších akváriových rybičiek, cez vtáky, dravú a lesnú zver až po africké slony.

Sokoliari Aquila Bojnice

Sokoliari Aquila

V tesnej blízkosti Bojnického Zámku a ZOO sa nachádza prírodný amfiteáter sokoliarov Aquila. Vystúpenia s dravcami, ohňová show alebo vystúpenia skupiny historického šermu Bojník patria k tradičným atrakciám Bojníc.

Kúpalisko Čajka

Kúpalisko Čajka

Termálne kúpalisko sa nachádza pri Bojnickom Zámku a ponúka kúpanie v novovybudovaných nerezových bazénoch. Nájdete tu plavecký bazén, rekreačný bazén s divokou riekou, detské bazény, tobogány, vodné šmýkali aj ihriská.

Dinopark Bojnice

Dino park

Poznávacie dobrodružstvá v Dino Parku sú zábavou pre deti aj dospelých.

Muzeum Praveku Bojnice

Múzeum praveku

Archeologické náleziská artefaktov z doby kamennej a náleziská neandertálskeho osídlenia v Bojniciach taktiež pridávajú na atraktívnosti mestečka. V múzeu praveku môžete vykročiť do dávnych dôb histórie ľudského rodu a do tajomnej doby pravekých neandertálcov.

Bojnice pesia zona

Mestečko Bojnice

Vychutnajte si „len tak“ denné či nočné prechádzky romantickými Bojnicami. Obdivujte renesančné a barokové domy, objavte malebné zákutia mesta v jeho uličkách alebo okolo zámku. Námestie prešlo v roku 2011 rekonštrukciou, čo umožnilo viac priestoru pre pešiu zónu.
Čo sa deje v meste a aktuálne programy podujatí nájdete na www.codnes.sk

Kupele Bojnice

Kúpele Bojnice

Areál Bojnických kúpeľov je starostlivo udržiavaný a patrí k najkrajším kúpeľným miestam na Slovensku. Rozsiahly kúpeľný park je ideálny na prechádzky v každom ročnom období. Pre verejnosť je dostupné kúpanie v sústave bazénov s prírodnou liečivou termálnou vodou, využitie sáun, masážnych služieb alebo priestorov posilňovne.

Hipocentrum Majer Bojnice

Jazdecký areál a hipocentrum Majer v Bojniciach

Počas celého leta mate v Jazdeckom areáli Majer možnosť prežiť nádherné zážitky s koníkmi pre jednotlivcov, skupiny aj organizácie. Túžili ste jazdiť na koni, vyskúšať si kŕmenie koní, vedieť o ich živote a vyskúšať si starostlivosť o ne ? V ponuke je rekreačné jazdenie alebo kurz jazdenia, hipoterapia pre Vás a Vaše deti.

Tandemovy zoskok Prievidza

Vyhliadkové lety, tandemové zoskoky

Chceli by ste zažiť adrenalínové dobrodružstvo alebo rekreačné lietanie? Alebo by ste sa chceli naučiť pilotovať vetroň? Na letisku v Prievidzi máte o zábavu postarané. Viac informácií ponúka www.zoskok.sk, www.aeroklub-prievidza.sk.

Golfclub Scotland Sebedrazie

Tréningové centrum, Golf Club Scotland v Sebedraží

Naučte sa toto leto hrať golf. Za výhodne ceny si môžete osvojiť základy hrania golfu, zahrať si golf, alebo pomocou trénera sa naučiť hrať golf a to na profesionálnom golfovom ihrisku, ktoré navrhol popredný škótsky dizajnér Tom Mackenzie. Deti do 18 rokov s platiacim rodičom majú vstup zdarma.

Vodny svet Sebedrazie

Vodný svet Sebedražie, pri Prievidzi

Čo si predstavujete pri myšlienke „ krásne letné dni, ako ich chcem prežiť? “
Čo tak zažiť rybačku bez rybárskeho povolenia, uloveného kapra či pstruha si ugrilovať a vychutnať v pirátskej lodi Jacka Sparrowa, zahrať si pri tom minigolf, alebo šach, vidieť jedinečnú račiu farmu?
Navštívte počas Vášho pobytu u nás v penzióne Bojnice Vodný Svet v Sebedraží a strávte s Vašou rodinou a priateľmi netradičný deň. Vstup do areálu vodného sveta je zdarma. Súčasťou je krásne prírodné prostredie, preliezky pre deti, rybníky, umelecké diela, šach a ďalšie zaujímavé atrakcie.

banskyskanzen2

Hornonitrianský banský skanzen

Cez autentické prostredie od samotnej prípravy na prehliadku, návštevu jedinečných priestorov, cestu vláčikom v podzemí, samotnú banskú expozíciu, až po ukončenie prehliadky,sa má možnosť návštevník vžiť do pocitov baníka so všetkým, čo k tejto profesii patrí.
Expozícia približuje dejiny hnedouhoľného baníctva na Slovensku v konkrétnych podmienkach regiónu Hornej Nitry. Príďte sa aj Vy na chvíľu stať baníkmi v banskom skanzene jediného svojho druhu na Slovensku, získať nové, zaujímavé poznatky a zažiť niečo, čo tu ešte nebolo.

Turistika Bojnice Prievidza

Aktívny oddych

Oblasť Hornej Nitry poskytuje nespočetné možnosti na pešiu turistiku, horskú i cestnú cyklistiku, zjazdové i bežecké lyžovanie a snowboarding. Najbližšie k Bojniciam je pohorie Magura, s viacerými turistickými, bežkárskymi a cyklistickými trasami. K významným a najbližším lyžiarskym strediskám patrí Cígeľ (s obľúbeným nočným lyžovaním), Remata alebo Fačkovské Sedlo. Tipy na výlety Vám radi poskytneme v našom penzióne.
V okolí penziónu, v meste Bojnice a Prievidza sa tiež nachádzajú športové centrá, ktoré ponúkajú viaceré možnosti na aktivitu – fitness, tenis, plávanie, squash, golf, minigolf a iné.