Reštaurácia Biograf wine bar and restaurant vznikla renováciou priestorov prvého bojnického kina z minulého storočia. Tunajšia originálna atmosféra dýcha históriou tohto miesta a pripomína slávne časy veľkých hviezd strieborného plátna. Práve tu sa odohrávali mnohé príbehy plné vášne, radosti, dojatia i napätia. Medzi týmito stenami žili svoj filmový život večný tulák Charlie Chaplin, krásna Sophia Loren, charizmatický Paul Newman, vynikajúca Milka Vášáryová či nezabudnuteľný Jožko Kroner.

Priestory zdobia originálne dobové plagáty filmov i hercov, staré filmové premietačky, filmové kotúče a ďalšie historické artefakty súvisiace s filmovým remeslom.

Našim hosťom je k dispozícii 40 miest v interiéri a 60 miest na letnej terase. Radi sa dnes opäť hlásime k tradícii dobrého Starého kina v Bojniciach – otvorením reštaurácie Biograf v jeho zrekonštruovaných priestoroch.

Kvalitnou gastronómiou a organizovaním príjemných kultúrnych podujatí (napr. filmové premietania, letný medzinárodný jazz festival, výstavy umenia, …)

Chceme nadviazať na slávnu históriu, ktorá tu dlhé roky existovala a na ktorú dodnes mnohí spomínajú.

Vitajte a cíťte sa u nás príjemne – Váš film práve začína…

 

Otváracie hodiny:

Zimné mesiace

Pondelok – Utorok: Zatvorené

Streda – Sobota: 11-22 hod.

Nedeľa: 11-21 hod.

Máj – August

Pondelok: Zatvorené

Utorok – Sobota: 11-23 hod.

Nedeľa: 11-22 hod.

Opening hours:

Winter season

Monday-Tuesday: Closed

Wednesday-Saturday: 11-22 hod.

Sunday: 11-21 hod.

May – August

Monday: Closed

Tuesday-Saturday: 11-23 hod.

Sunday: 11-22 hod.